دفتر مرکزی (خط ویژه)

02188665052

نمایندگی مرکزی :

52 50 66 88 021

نمایندگی شمال :

91 229 229 021

نمایندگی غرب :

15 39 51 66 021

برق کاری ساختمان

گروه فنی مهندسی سرویسکاران با کادری مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه برقکاری ساختمان از جزیی ترین موارد تا پروژه های ساختمانی می باشد.

سیم کشی و برقکاری ساختمان ها قدم مهمی در ساخت ساختمان ها می باشد، برقکاری و سیم کشی دارای مراحل مختلفی می باشد که در ادامه مراحل را توضیح خواهیم داد هر یک از مراحل بعد از آماده شدن شرایط لازمه کار قابل اجرا می باشد، قابل به ذکر است که برقکاری ساختمان کار بسیار دشوار و تخصصی می باشد وحتما برای سیم کشی و برقکاری ساختمان نیاز است که از برقکار متخصص و مجرب کمک خواست.

مرحله اول و مهمترین قدم در برقکاری و سیم کشی ساختمان تهیه نقشه از ساختمان می باشد که این نقشه هم میتواند توسط خود شما یا برقکار مربوطه طراحی شود. استقاده از نقشه ساختمان باعث می شود برقکار با سرعت بیشتر و دقت بیشتری سیم کشی را انجام دهد، با استفاده از نقشه می توان برقکاری را بسیار دقیق انجام داد.

مرحله دوم استفاده از خط تراز یا لیزر می باشد، این کار برای مشخص کردن محل کلید و پریزها می باشد، به طور استاندارد برای مشهص کردن محل کلیدها و پریزها باید فاصله آنها را از کف زمین اندازه گیری کرد، قبلا برای مشخص کردن این محل ها از خط تراز استفاده می شد ولی مروزه این کار با لیزر انجام می شود.

مرحله بعدی و مرحله سوم کنده کاری مکان هایی است که قرار است لوله ها و قوطی های برق در آنجا جاگذاری شود، اینکار هم مانند خط تراز قبلا با استفاده از تیشه و چکش و ... انجام می شد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی این کار با دستگاه های پیشرفته قابل انجام می باشد، یکی از این دستگاه های پیشرفته دستگاه شیارزن است، این دستگاه قابلیت کندن دیوارها را بر اساس اندازه ای که از قبل برای آن تعریف شده است را دارد.

دستگاه بعدی چکش برقی می باشد که با استفاده از آن می توان آجر و بتن را براحتی کند که می توان در مواقعی که نیاز به کندن آجر برای برقکاری نیاز است استفاده کرد.

مرحله چهارم قوطی گذاری است این مرحله برای نصب کلید و پریزها می باشد، قوطی گذاری در جایی که در نقشه برای نصب کلیدها در نظر گرفته شده انجام می شود، قوطی گذاری باید خیلی با دقت انجام شود که با سطح دیوار همسان باشد.

لوله گذاری مرحله پنجم برقکاری ساختمان می باشد، لوله گذاری برای جا بجا کردن سیم های برق و آنتن و غیره به جاهای مختلف ساختمان می باشد، لوله گذاری وابسته به نقشه ساختمان است، لوله های مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد که مهمترین این لوله ها لوله های پی وی سی است. این لوله ها از کف ساختمان عبور داده می شوند.

سیم کشی ساختمان مرحله ششم برقکاری می باشد که از مهمترین بخشهای برقکاری ساختمان است، در این مرحله سیم کشی های مربوطه به یک واحد که شامل سیم برق، آنتن و تلفن می باشد را از لوله ها عبور می دهند و به قوطی میرسانند برای عبور برق از لوله ها باید از فنر استفاده کرد.

سیم کشی به دو صورت توکار و بیرون کار انجام می شود، سیم کشی روکار زمانی انجام می شود که امکان سیم کشی توکار وجود نداشته باشد این کار بیشتر در مواقعی انجام می شود که از قبل سیم کشی برای آن محل تعبیه نشده و در آن مکان نیاز به برق و سیم کشی می باشد، این نوع سیم کشی بوسیله داکت کشی انجام میشود.

سیم کشی توکار هم که بوسیله لوله های از قبل تعبیه شده انجام می شود، این نوع بسیار بهتر است زیرا از نظر ظاهری بسیار تمیزتر می باشد و سیم ها در معرض خرابی و سرما و گرما نمی باشد. لوله هایی که برای سیم کشی توکار استفاده می شوند چهار دسته هستند:

لوله خرطومی

لوله پولیکا که بهتر از لوله پولیکاست و با استفاده از گرما به آن انعطاف می دهند.

لوله فلزی  که از این لوله بدلیل بدنه آهنی آن برای جلوگیری از آتش سوزی از آن استفاده می کنند.

لوله پی وی سی

مرحله هفتم سیم بندی است، بعد از سیم کشی باید به هرکدام از کلیدها و پریزها برق وصل کرد اگر سیم بندی به درستی انجام نشود باعث اتصالی می شود .

مرحله آخر مرحله نصب و پیاده سازی کار می باشد، در این مرحله نصب کردن حبابها و چراغ ها انجام می شود.

برق کاری شامل سیم کشی برق، مخابرات، آیفون و کولر می باشد.

برقکاری ساختمان کاری بسیار دشوار است که نادیده گرفتن ایمنی در انجام برقکاری باعث خطرات بسیار زیادی مانند آتش سوزی، برق گرفتگی وغیره می شود به همین خاطر بسیار مهم است که از برقکار مجرب و ماهر در این زمینه کمک گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 


بازگشت به لیست خدمات

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

ثبت سفارش آنلاین

سفارش شما با موفقیت ارسال شد.

Alternate Text

10 درصد تخفیف ثبت اینترنتی

Alternate Text

تماس 24 ساعته

48 46000 0990

Alternate Text

تماس 8:00 الی 20:00

02188665052